Akademická 4, 949 01 Nitra, č.tel.: 037/6535466, č.faxu: 037/7336739, email: sopkrknr@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
26.09.
2018
Stretnutie s podnikateľmi z Ruskej federácie
Kategória: Aktivity Vydané dňa:28.09.2018 (876x prečítané)

Stretnutie s podnikateľmi z Ruskej federácie

Dňa 26.9.2018 navštívili Nitriansku regionálnu komoru SOPK podnikatelia z oblasti Čeľabinsk (Ruská federácia). Obchodnú misiu viedol predstaviteľ obchodného oddelenia Veľvyslanectva Ruskej federácie v Bratislave, Anton Gumennyy. Delegácia bola prijatá riaditeľom NRK SOPK.

Členmi podnikateľskej obchodnej misie bolo osem firiem, ktoré majú záujem o nadviazanie obchodnej spolupráce zo slovenskými firmami. Firmy z Čeľabinska pôsobia v oblasti: podpora zahraničného obchodu, organizovanie účasti slovenských výrobcov na ruských výstavách, výroba poľnohospodárskych strojov (malých traktorov), výroba reklamných a darčekových súprav z drahého kovu a drahých kameňov, výroba a dodávka kovových valcovaných výrobkov, výroba hydraulických nástrojov pre záchranné služby, výroba zariadení na diagnostiku lekárskych laboratórií a údržba bytových domov. V rámci mise sa uskutočnili rokovania s firmou vyrábajúcou poľnohospodárske stroje a reklamné predmety.

Čeľabinsk je jedným z hlavných priemyselných centier Ruskej federácie. Leží na východných svahoch južného Uralu, zo severu a západu obklopené brezovými a borovicovými lesmi. Preteká ním rieka Miass. Mesto je dôležitým dopravným uzlom. Prechádza ním Transsibírska magistrála - železnica spájajúca Moskvu s Vladivostokom a dôležité cestné ťahy vedú smerom na Kazachstan, Stredný Ural, Baškirsko a Sibír. Čeľabinsk má 1,13 milióna obyvateľov (9. miesto v Rusku), od roku 1943 v meste sídli univerzita. Rozloha čeľabinské oblasti je 530 km² (podobnú rozlohu má okres Zlaté Moravce, 521 km²).

Nitrianska regionálna komora SOPK prejavila záujem o rozvoj spolupráce s daným regiónom a organizovanie spoločných podujatí a vzájomnú výmenu právnych a hospodárskych informácií s obchodným oddelením Veľvyslanectva Ruskej federácie v Bratislave.

V priestoroch NRK SOPK sa nachádzajú profily čeľabinských firiem a námety na obchodnú spoluprácu so slovenskými firmami.

 

 
 

 

 

 Zdroj článku: SOPK, Úrad komoryInformácia o ochrane osobných údajov
Partneri a komory
 
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora