Akademická 4, 949 01 Nitra, č.tel.: 037/6535466, č.faxu: 037/7336739, email: sopkrknr@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
24.09.
2019
Podnikateľská misia do Charkova, Ukrajina
Kategória: misie Vydané dňa:29.07.2019 (137x prečítané)
Podnikateľská misia do Charkova, Ukrajina

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci so ZÚ Kyjev organizuje podnikateľskú misiu na Ukrajinu do mesta Charkov. Cieľom účasti na podnikateľskej misii je podpora exportných aktivít slovenských podnikateľských subjektov pôsobiacich najmä v sektore s vyššou pridanou hodnotou, nadviazanie nových kontaktov, obchodných vzťahov a spolupráce medzi slovenskými a ukrajinskými spoločnosťami.

Pre účastníkov bude pripravený program pozostávajúci z B2B rokovaní s potenciálnymi ukrajinskými obchodnými partnermi (najmä z Charkovskej, Sumskej a Poltavskej oblasti), ako aj z návštevy lokálnych ukrajinských spoločností.

Dátum:

24. september 2019 (utorok)

Miesto:

Charkov, Ukrajina

Organizátor:

SARIO
Tomáš Šándor, M: +421 915 839 495,
E: tomas.sandor@sario.sk

Andrej Koleda, M: +421 910 828 342,
E: andrej.koleda@sario.sk

 

Charkov, bývalé hlavné mesto Ukrajiny (do roku 1934), je s počtom obyvateľov 1,62 mil. druhým najväčším mestom na Ukrajine. Pre tamojšiu oblasť je charakteristický rozvoj vedy a techniky, inovácií a IT sektora, čo sa odráža aj na štruktúre exportu Charkovskej oblasti – až 60% exportu oblasti tvoria produkty s vysokou pridanou hodnotou. Región je známy aj bohatou tradíciou v oblasti strojárenského priemyslu (dominuje zbrojárska výroba) a metalurgia.

 

Sektorové zameranie podnikateľskej misie:

         Priemysel 4.0, inovácie v priemysle

         Energetika, energetická efektívnosť

         Letecký priemysel

         Farmaceutický priemysel

         Medicínsky priemysel

         Informačné a komunikačné technológie

 
Okrem odporúčaných odvetví a sektorov je vítaná aj účasť podnikateľských subjektov s iným zameraním predmetu svojej činnosti s cieľom rozvíjať svoje aktivity v Charkovskej oblasti. V prípade, že má slovenská spoločnosť špeciálnu požiadavku na stretnutie s konkrétnou charkovskou firmou, je nutné túto skutočnosť uviesť v registračnom formulári.

Ubytovanie:

V prípade záujmu zo strany podnikateľov agentúra SARIO môže zabezpečiť rezervácie ubytovania pre všetkých účastníkov v jednom hoteli v súvislosti s možným zjednodušením skupinových presunov. Náklady na ubytovanie si hradí každý účastník individuálne v plnej výške na mieste. Podnikateľské fórum sa bude konať v hoteli Reikartz Kharkov Hotel. 

 

Doprava:

Odlet z Viedne 24. 9. 2019 o 6.00 hod. a návrat z Charkova do Viedne  26 .9. 2019 o 9.50 hod. (cena spiatočnej letenky Wizzair je cca 55 EUR) alebo vlakom z Bratislavy do Kyjeva a následne z Kyjeva do Charkova. Náklady na dopravu si hradí každý účastník individuálne v plnej výške.

 

Rokovací jazyk: anglický, ruský

 

REGISTRÁCIA

V prípade záujmu o účasť na podnikateľskej misii do mesta Charkov, prosím, vyplňte registračný formulár spolu so všetkými požadovanými náležitosťami a prílohami najneskôr do 15. augusta 201
Vyplnenie všetkých uvedených údajov je povinné a slúži pre potreby možného zabezpečenia poskytovaných služieb pre registrovaného účastníka a relevantnú identifikáciu zahraničného partnera zo strany SARIO.

 

 


Pôvodná informácia

 
 

Zdroj článku: SOPK, Úrad komoryInformácia o ochrane osobných údajov
Partneri a komory
 
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora